Anasayfa Çikolatacım Çikolata Aşkı

Çikolata Aşkı

Çikolata Aşkı

Günümüzde yediden yetmişe herkesin tutkunu olduğu ve büyük bir keyifle tükettiği çikolatanın tarihi serüveni, 4000 yıl önce kakaonun keşfine dayanıyor. Honduraslı (Orta Amerikalı) yerlilerin keşfettiği kakao çekirdekleri, uzun yıllar sıcak su ve süt içerisinde eritilerek tüketildi. 

Çikolata kelimesinin, Aztek dilindeki ‘Xocolatl’ kelimesinden geldiği biliniyor. Aztek ve Mayalar döneminde, soğuk ve acı bir içecek olarak oldukça yoğun tüketilen kakaonun, Avrupa’ya ulaşması yeni bir dönemin başlangıcı oldu. 

Sanayi devriminin ardından kakao yağının bulunmasıyla 1700’lerde İngiltere’de ilk kalıp çikolatalar üretilmeye başlandı. İlk çikolatanın üretiminden bugüne, farklı üretim teknikleriyle yüzlerce çeşit çikolata üretildi. Günümüzde çikolata üretimine dair 3000 civarında farklı reçete bulunuyor. Bitter Çikolatacım olarak biz, bu 3000 reçete arasından Türk damak tadına en uygun olan 87 reçeteyi seçtik ve sizler için özenle üretiyoruz. Fransa ve Belçika’dan getirdiğimiz doğal kakao ile üretilen callebaut çikolatayı, Türk kültürüne uygun olarak işliyoruz. Gerçek bitter çikolata, damağınızda saatlerce kalacak eşsiz bir lezzet bırakır. Bitter Çikolata olarak bu iddianın arkasında duruyor ve gerçek çikolata lezzetiyle buluşmak isteyenleri mağazamıza bekliyoruz.