Anasayfa Bizden Haberler Anneler Günü’nde Enfes Bitter Çikolatacım Lezzetleri İle Kucaklayın

Anneler Günü’nde Enfes Bitter Çikolatacım Lezzetleri İle Kucaklayın

Anneler Günü belki de yıl içerisindeki duygu yoğunluğunun en belirgin şekilde yaşandığı günlerin başında geliyor. Anneler gününün izlerini antik dönemlere kadar sürmek mümkün. Antik Yunan’da ve Roma’da ana tanrıçalar adına düzenlenen şenlikler bilinen ilk anneler günü kutlamaları olarak görülüyor. Ancak bugün kutladığımız anneler gününün hikâ yesi çok farklı.

ABD’de Anna Jerwis isimli genç bir kadın 1905 yılında kaybettiği annesi için bir tören, bir çeşit kutlama düzenlemek ister. Virginia Eyaleti’nde 1908 yılında 407 çocuk ve annenin bir araya gelip kutlama yapmalarıyla başlayan bu gelenek büyük bir hızla yayılıp bugünkü halini alır.

Anneler Günü Neden Ticari Bir Güne Dönüştü?

Elbette diğer tüm anlamlı günler gibi kapitalizm Anneler Günü’nü de bir çeşit pazarlama aracına dönüştürmekte gecikmez. Anneler Gününün mucidi Anna Jerwis bu durumla başa çıkabilmek için çok çaba harcar, davalar açar, mücadelelerde bulunur ancak buna engel olamaz.

Ülkemizde ve dünyada ev eşyaları satan bütün markalar Anneler Günü’nü stoklarını eritmek için büyük bir fırsat olarak görürler. Ancak burada büyük bir yanlış söz konusudur. Annelerin duyguları, ilgi alanları, zevkleri olan birer insan olduğu unutulup, sanki onlar ev işlerinden sorumlu bir robotmuş gibi yürütülen pazarlama stratejileri. Anneler Günü’nde bir anneye elektrik süpürgesi veya herhangi bir mutfak eşyası almak ona hediye almaktan çok, toplumsal cinsiyet rollerini pekiştiren ve kadını ev işlerinden ibaret gören bir düşüncenin sonucudur.

Anneler Gününde Annenizi Sevgi ve Lezzetle Kucaklayın

Adana’da Çikolata Dükkanları içerisinde kadın bir girişimci tarafından kurulmuş ve evrensel standartlardaki en kaliteli çikolataları Türk damak tadına uygun şekilde üreten Adana Bitter Çikolatacım, bu cinsiyetçi çemberi kırmak adına, Anneler Günü için özel spesiyaller sunuyor.

Dünyanın en iyi çikolatalarını üretmekle ünlü Belçika markası callebaut çikolatalarını uzman şeflerle ve en kaliteli malzemelerle üreten Adana Bitter Çikolatacım, bilindiği üzere aynı zamanda Türkiye’nin en büyük çikolata showroomuna sahip.

Şurası açık ki annelere verilebilecek en güzel hediye sağlığınız, mutluluğunuz ve sevginizdir. Ev aletleri satan markaların kâr marjını arttırarak onlara bir çeşit mutfak robotu gibi davranmak istemiyorsanız gelin bu Anneler Günü’nde farklı bir şey deneyelim. Hediyelerin temel işlevi birine verdiğiniz önem ve değeri göstermek ve o kişiye kendisini değerli hissettirmektir. Çoğu zaman bir hediye almanıza dahi gerek yoktur.

Ancak annenizi alabildiğine sevgi ve lezzetle kucaklamak isterseniz birbirinden kaliteli bitter çikolata, sütlü çikolata ve beyaz çikolata ürünlerimizle yanınızdayız. Vegan, şekersiz vs. seçeneklerimizle her çikolata tutkununun aradığını bulabileceği bir lezzet diyarı olan mağazamızı ziyaret edebilir, pandemi koşullarından ötürü gelemiyorsanız bittercikolatacim.com.tr sayfası üzerinden enfes çikolata çeşitlerimizi görebilir, İLETİŞİM sayfası üzerinden de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kalbinden anne sıcaklığı geçen bütün kadınların ve içinde anne sevgisi taşıyan herkesin Anneler Günü kutlu olsun!

#AdanaÇikolatacı #BitterÇikolata #AnnelerGünüHediyelikÇikolata #ÇikolataAşkı