Anasayfa Bizden Haberler Asırlık Bir Lezzet: Callebaut Çikolataları

Asırlık Bir Lezzet: Callebaut Çikolataları

Callebaut Çikolata, Belçika’da üretilen ve tüm dünyadan çikolata gurmelerinin birinci tercihi olan bir marka. Türkiye’deki en önemli bayisi ise Adana’da bulunan, Türkiye’nin en büyük çikolata Showroomu Bitter Çikolatacım.

Dünyanın her yerinden kaliteli ve gerçek bitter çikolataya ulaşmak isteyen insanların tercih ettiği Callebaut Çikolata, evrensel kalite standartlarına ve Türk damak tadına uygun şekilde Bitter Çikolatacım tarafından sizlere sunuluyor.

Callebaut Çikolata Nedir?

Callebaut esasında bir kuvertür çikolata üreticisi markadır. Kuvertür çikolatalar profesyonel gurmeler ve şefler tarafından tercih edilen, yüksek kakao yağı içeren bir çikolata türü. Callebautun bu kadar çok tercih edilmesinde ise işlenebilirliği ve korunabilen lezzet kalite standardı büyük rol oynar.

Callebautun esas sırlarından biri de 100 yılı aşkın süredir kullandıkları kavurma tekniğidir. Kakaonun kabuğunun içindeki bütün aroma ve aromatik yağların korunmasına olanak sağlayan ve bu tatları çikolatanın içerisinde serbest bırakan bu yöntem Callebaut’u dünyanın en lezzetli çikolataları haline getirmiştir.

Enfes Callebaut Çikolatanın Asırlık Öyküsü

1911 yılında Belçika’da küçük bir köyde başlayan bu hikâye, Eugene Callebaut’un bu küçük işletmeyi devralmasıyla büyümeye başladı.

Geliştirilen çikolata tarifleri çok kısa sürede birçok pasta ve çikolata şefinin beğenisini topladı. 1930 yılından itibaren şirket çikolata üretiminde büyük pazarları hedefleyen bir vizyon geliştirdi.

İkinci Dünya Savaşı’nın ardından Avrupa’nın birçok ülkesindeki çikolata üreticilerine kuvertür çikolata sağlayan Callebaut, 1965’ten itibaren okyanusu aşıp uzak pazarlarda da kendisine yer bulmaya başladı.

Çikolata üretiminde yeni trendler yaratmak ve daha iyi tarifler bulmak için bir çikolata okulu olan Callebaut Koleji’ni kurdu. Burada eşsiz tarifler geliştirildi ve usta çikolata şefleri yetiştirildi.

Her dönemde kalite ve lezzette en üst standartları belirleyen Callebaut markası Adana Bitter Çikolatacım aracılığıyla sizlerle.

En usta şeflerimizle dünyanın en lezzetli çikolatalarını kendi damak tadımıza göre üretiyor, sizlere lezzeti ve mutluluğu bir arada sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Bayramda Misafirlerinize Asırlık Bir Lezzet Sunmaya Ne Dersiniz?

Bayramda misafirlere çikolata ikram etme geleneği kültürümüzün önemli bir parçası. Birçok insan endüstriyel üretilmiş çikolatalar yerine gerçek çikolatayı hiç tadamadan yaşlanıyor. Oysaki gerçek çikolata bambaşka bir şey... Sizler de misafirlerinize dünyanın en lezzetli çikolatalarını ikram etmek istiyorsanız mağazamızı ziyaret edebilir veya sipariş verebilirsiniz.

Belçika’da küçük bir köyde başlayıp bütün dünyayı lezzetle kucaklayan bu hikâyenin tadına bakmakta geç kalmayın. Adana Bitter Çikolatacım bütün özel günlerinizde sizinle. Gelin çikolata aşkının meyvesi olan birbirinden lezzetli ürünlerimize bir göz atın.

Ürünlerimiz