Anasayfa Bizden Haberler Çikolata Ömrü Uzatabilir Mi?

Çikolata Ömrü Uzatabilir Mi?

7’den 70’e herkesin severek ve keyifle tükettiği çikolata uzun yaşamın sırlarından biri olabilir mi? Bitter Çikolatacım olarak tüm özel günlerinizi ve keyifli anlarınızı dünyanın en lezzetli çikolatalarıyla tatlandırmaya devam ediyoruz. Peki çikolata, hayatımıza tat katmak dışında ömrümüzü de uzatabilir mi?

Günlük hayatta tükettiğimiz pek çok gıda sağlığımız için faydalı bileşenleri içeriyor. Hatta bazı gıdalar tedavi metotlarında da sıkça kullanılıyor ve insan sağlığına önemli katkılarda bulunuyor.

Mil Online raporlarına göre severek tükettiğimiz ve yaşamımızın ayrılmaz bir parçası olan çikolata yaşlanmayı geciktiren bazı etkilere sahip. Çikolata, çay ve kahve, hücrelerin hasar almasına karşı direnç sağlayan antioksidan polifenolleri içeriyor ve kanserden Alzheimer’a dek pek çok hastalığın kaynağı içsel stresi yok etmeye yardımcı oluyor.

Erlangen-Nuremberg Üniversitesi araştırmacıları, çikolatanın içeriğinde bulunan çinko polifenol aktivasyonunun, hücreleri atık ürün olarak üretilen bir gaza karşı koruma sağladığına ilişkin bulgular elde etti. Bir insanın DNA’sına zarar verme potansiyeli olan bu atık gaz, oksidatif stres ve yaşlanma etkilerinde anahtar rol oynuyor. Polifenoller kendi başlarına bu zararlı gazı ortadan kaldıramasalar da çinko ile birleştiklerinde bir mega kompleksi meydana getirirler. Ve bu sayede bu zararlı gazı yok edebilirler.

Araştırmacılar bunun yanı sıra kakaoda, flavonoid olarak isimlendirilen ve kan damarlarının sağlığına destek sağlayan, enflamasyonu azaltan doğal bileşikler olduğu görüşünde. Ayrıca uzmanlar çikolatanın önerilen miktardan fazla tüketilmesi konusunda da uyarıyorlar. Çikolatayı kararında değil aşırı tüketmek de kalp yetmezliği riskini beraberinde getiriyor.

Bitter Çikolatacım’ın Eşsiz Lezzetleriyle Tatlı ve Uzun Bir Yaşam

Bitter Çikolatacım olarak dünyanın en lezzetli çikolatalarını, evrensel kalite standartlarında uzman şeflerimizle Türk damak tadına uygun şekilde günlük olarak üretiyoruz. İnsan bedenine sağladığı sonsuz faydalar ve lezzetiyle hayatımıza tat katması gibi özellikleriyle çikolata bizim aşkımız. Sizler de Türkiye’nin en büyük çikolata showroomu konumundaki mağazamızı ziyaret edebilir ya da ülkenin her yerinden sipariş vererek lezzeti ve kaliteyi doyasıya yaşayabilirsiniz.