Anasayfa Bizden Haberler Çikolatasıyla Ünlü 11 Şehir 11 Lezzet

Çikolatasıyla Ünlü 11 Şehir 11 Lezzet

Bitter Çikolatacım olarak nişan, düğün isteme törenleri ve bütün özel günleriniz için dünyanın en kaliteli ve lezzetli çikolatalarından oluşan hediyelik çikolataları Türkiye’nin her yerindeki çikolata tutkunlarına ulaştırmaya devam ediyoruz. Peki hem seyahat etmeye hem de çikolataya tutkun insanlar için en güzel seyahat rotası nedir diye hiç düşündünüz mü? İşte çikolatasıyla dünyaca ün kazanmış 10 şehir ve en lezzetli seyahat noktaları…

1- Köln

Dünyaca ünlü çikolata şehirlerinden biridir Köln… Stolwerck markasının merkezi Almanya’nın Köln kentidir. Hatta markanın şehirde büyük bir çikolata müzesi bile var.

2- Lyon

Fransa’nın Lyon şehrine yaklaşık bir saat mesafede yer alan Valrhona, Fransa’nın en lezzetli çikolatalarını üretiyor. Her ne kadar lezzet ve Fransa deyince akla ilk olarak şarap gelse de çikolatada da iddialılar.

3- Pennsylvania

Hersey çikolataları, çikolata gurmeleri arasında son derece popüler bir marka. Amerika’nın Pennssylvania eyaletinde üretilen bu marka şehrin en çekici unsurlarından biri.

4- New York

New York çok sayıda dünyaca ünlü çikolata markasına ev sahipliği yapıyor. Marie Belle’den Li-Lac’a, Chocolate Bar’dan Richart Desing et Chocolat’a kadar birçok marka New York şehrinde üretim yapıyor.

5- Villajoyosa

Dördüncü şehrimiz de İber Yarımadası’ndan. Türk turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği rotaların başında gelen İspanya’da yer alan bu şehirde çok eski zamanlardan bu yana çikolata üretiliyor. Kakaonun Avrupa’da geldiği ilk noktalardan biri olan Villajoyosa şehri Valor markasına ev sahipliği yapıyor.

6- San Francisco

Sıradaki rotamız yine yeni kıta Amerika’dan. Ghirardelli, XOX Truffle, Cocoa Bella, Tcho, Coco-Luxe gibi markaların da arasında bulunduğu çok sayıda çikolata markası üretimini San Fracisco şehrinde gerçekleştiriyor. Ve şehir her gün çok sayıda çikolata tutkununu ağırlıyor.

7- Oaxaca

Sıradaki durağımız daha sıcak bir coğrafya. Meksika’nın Oaxaca kenti tam bir çikolata cenneti. Yalnızca sokakta öylesine yürürken bile onlarca çikolata mağazasına rastladığınız şehirde karşılaşacağınız her çikolata el yapımı üretiliyor.

8- Barcelona

Barcelona Avrupa’da en çok turist çeken, filmlere ve kitaplara konu olan rüya gibi bir şehir. Aynı zamanda dünyanın en ünlü çikolata markalarından Museo De La Xocolata, Chocolate a La Taza ve Chocolates Amatller gibi nice eski çikolata markası Barcelona’da yer alıyor.

9- Zürih

Ülkemizde de yoğun şekilde satıldığı için yakından tanıdığımız Nestle, Toblerone gibi markalara ev sahipliği yapan İsviçre’nin Zürih kenti, çikolata ve İsviçre’nin özdeşleşme sebeplerinden biri.

10- Godiva

Birçok çikolata tutkununun birinci tercihi olan Godiva yakın zamanda yerli bir şirket tarafından satın alındı. Ancak fabrikaları halen daha Belçika’nın Brüksel şehrinin aynı isimli bölgesinde yer alıyor.

11- Adana

Evet yanlış okumadınız Adana. Bitter Çikolatacım ülkemizin en büyük çikolata showroom’u olan mağazası ve dünyanın en kaliteli çikolatalarını evrensel lezzet standartlarında Türk damak tadına göre üreten şefleriyle, Adana’da çikolata tutkunlarını ağırlıyor.

Bitter Çikolatacım’ın Türk damak tadına uygun enfes çikolata çeşitlerini görmek ve sipariş etmek için Bitter Çikolatacım internet adresini ziyaret edebilirsiniz.