Anasayfa Bizden Haberler Hediyelik Çikolatanın En Şık ve Lezzetli Hali Bitter Çikolatacım’da

Hediyelik Çikolatanın En Şık ve Lezzetli Hali Bitter Çikolatacım’da

Bitter Çikolatacım dünyanın en kaliteli çikolatalarını en şık sunumla sizlere sunmaya devam ediyor. Bilindiği gibi çikolatanın hayatımızda bambaşka bir yeri var. En mutlu anlarımızda da hüzünlü zamanlarda da çikolata hep yanı başımızda. Hasta ziyaretlerinden nişan, kız isteme ve düğün törenlerine, bayramlardan özel kutlamalara kadar en kıymetli anları hep çikolata ile tatlandırıyoruz. Peki hediyelik çikolata alırken nelere dikkat etmek gerekir hiç düşündünüz mü?

Hediyelik Çikolata Nasıl Olmalı?

Sevgililer gününde veya kız istemeye giderken veya bir kutlama yaparken sıradan bir çikolata hediye etmek mi yoksa üzerinde sevdiklerinizin isminin yazılı olduğu şık bir kutuda sunulan çikolatalar mı daha anlamlı olur? Hediyeyi güzel yapan şeylerden biri kişiye özel olmasıdır. Verdiğiniz hediye kişiye özel olduğunu hissettirir, ona değer verdiğinizi gösterir. Bitter Çikolatacım kişiye veya kuruma özel bizzat isminin yazdığı şık ahşap kutularda hediyelik çikolatalarıyla sizleri bekliyor.

Hediyenin kişiselliği kadar kalitesi de önemlidir. Çikolata ham maddesi çok kısıtlı bir coğrafyada yetiştiği için ucuza üretilemeyen bir üründür. Bu yüzden de pek çok firma maliyeti kısmak için kaliteden taviz verir. Bu yüzden çikolata alırken malzemelerin ve işçiliğin kalitesine de özen göstermeniz gerekir. Bilindiği üzere çikolata üretirken kakao, şeker ve kakao yağı kullanılır. Pek çok marka ve işletme daha ucuza üretebilmek için kakao yerine keçiboynuzu tozu ya da soya fasulyesi gibi maddeler kullanıyor. Hatta kakao yağı yerine hayvansal yağlar ya da margarin kullananlar bile var. Eski çikolataları eritip yeni çikolatalara katanlar bile mevcut. Böyle durumda özellikle sevdiklerinize hediye edeceğiniz çikolatayı seçerken titiz davranmalısınız. Bitter Çikolatacım dünyanın en kaliteli çikolatası olan Belçika Callebaut çikolatalarını evrensel kalite standartlarında Türk damak tadına uygun olarak üretiyor ve yüzde seksen oranda kakao kullanarak gerçek çikolata tadını yaşamanızı sağlıyor.

Kaliteli Çikolatayı Nasıl Ayırt Ederiz?

Bir çikolatanın kaliteli olduğunu anlayabilmek için kakao oranına bakmanız gerekir. Her ne kadar yüzde seksen oranında kakaodan üretilmiş çikolatalar kaliteli olsa da bitter (acı) çikolata sevmeyen birine bunları hediye etmek istemeyebilirsiniz. Sütlü çikolatanın da hem iyisine hem de kötüsüne rastlamak mümkün. Çikolatanın kalitesini nasıl anlayacağınızı bilmek için blog sayfamızdaki ‘Çikolatanın Kalitesi ve Lezzeti Nasıl Anlaşılır?’ başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Sunum da çikolatanın lezzeti kadar önemlidir. Gondollar, dekorlu isteme çikolataları, yılbaşı çikolataları, doğum günü, sevgililer günü, bayram çikolataları ve nikâh şekerleri için sunum ve süsler son derece önemlidir. Bitter Çikolatacım lezzeti, kaliteyi ve zarafeti aynı marka altında birleştiriyor. Birbirinden şık ve enfes hediyelik çikolatalarımızla sevdiklerinizi mutlu etmek istiyorsanız Türkiye’nin en büyük çikolata showroom’u niteliğindeki mağazamızı ziyaret edebilir veya linke tıklayarak Türkiye’nin her yerinden sipariş verebilirsiniz.