Anasayfa Bizden Haberler Yediğiniz Çikolata Kişiliğinizi Ele Verir!

Yediğiniz Çikolata Kişiliğinizi Ele Verir!

Günlük yaşamımızda en lezzetli anlar çikolata yediğimiz anlardır. Piyasada yüzlerce çeşit çikolatadan birini tercih ederek günümüzü güzelleştiririz. Peki yediğimiz çikolatanın kişiliğimizi ele verdiğini biliyor muydunuz? Adana’da çikolata sektörüne yön veren Bitter Çikolatacım olarak bugün sizlerle yenilen çikolata çeşidinin kişilikle ilgisini sizler için paylaşıyoruz.

Temelde üç çeşit çikolata vardır; beyaz, sütlü ve bitter. Kişilik ne olursa olsun bu üç çeşit çikolata günümüzü aydınlatır, ağzımıza unutamayacağımız bir tat bırakır. Uzmanlar, yediğimiz çikolataların şeklinden (yuvarlak, kare, üçgen) çeşidine (sütlü, beyaz, bitter) ve ambalajının atılma biçimine kadar verilerle kişilik analizi yapıyor.

Mesela;

Üçgen çikolata sevenler: Kendine güvenleri zirve yapmış, başkalarının düşüncelerini umursamazlar.

Kare çikolata sevenler: Genellikle eski kafalı, geleneksel değerlere bağlı insanlardır. Kendi doğrularına inanırlar ve çok iyi hafızaları bulunur.

Yuvarlak çikolata sevenler: Sosyal insanlardır. Arkadaş çevresi geniş, arkadaş canlısı, insanlar arasında arabulmaya çalışan insanlardır. Başkalarını üzmekten korkarlar.

Bitter çikolata sevenler: Sosyal insanlardır. Görev insanı olarak takım çalışmasında önemlilerdir. Geleceğe güvenle bakarlar.

Beyaz çikolata sevenler:  Kendilerini dünyanın merkezinde görürler. Kararsız bir yapıları bulunmasına rağmen adaletli olmaya çalışırlar.

Sütlü çikolata sevenler: Sessiz bir mizaçları vardır. Genelde masum bir yapıları vardır ve geçmişe özlem duyarlar. Bütün bunlara rağmen güçlü bir gözlem yetenekleri bulunur.

Çikolata kağıdının atışına göre ise;

Çikolata kağıdını buruşturup atıyorsanız, kafanızın karışıktır ancak bu karışıklıktan kurtulmak istiyorsunuzdur.

Çikolata kağıdını katlayıp atıyorsanız monoton bir yapıya sahip, sıkıcı bir tipsinizdir.

Kadınların Çikolata Tercihine Göre Karakter Analizi

Genelde bitter, sütlü ve beyaz çikolata olmak üzere üç çeşit çikolata olduğunu yukarıda belirmiştik. Bütün araştırmalar, kadınların da bu üç çeşit gibi olduğunu ortaya koyuyor. Buna göre;

Bitter Çikolata Seven Kadınlar

Sert mizaçlı kadınlardır. Diğer kadınlara göre daha ciddilerdir ve işe düşkün bir yapıları bulunur. Pek çok işi birada yürütebilirler, 10 parmaklarında 10 marifet vardır.

Sütlü Çikolata Seven Kadınlar

Her işe koşan, herkesin sevebildiği kadınlardır.

Beyaz Çikolata Seven Kadınlar

Cıvıl cıvıl, neşe dolu kadınlardır. İçlerindeki çocuk hiçbir zaman büyümez, her yaşta genç kalmayı başarırlar.

Bütün bunların yanında tatlı, ekşi gibi lezzetler de kişilikler hakkında ipucu verir.

Asidik meyvelerle yapılmış dolgulu çikolatayı sevenler sert mizaç, kakao oranı yüksek bitter çikolata sevenler ağır başlı, ince formda, yüksek sütlü çikolata sevenler ince düşünceli, naneli çikolata sevenler depresyona meyilli, koyu bitter çikolata tercih edenler aşk kadını, karamelli çikolata sevenler ise tutkulu kadınlardır.